
Modlitwa w rocznicę wyboru Jana Pawła II

W 28. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16 października 2006 r. modlono się w Sandomierzu w intencji beatyfikacji i kanonizacji sługi Bożego Jana Pawła II. W bazylice katedralnej wieczorem wierni odmówili różańcowe tajemnice Światła i wyruszyli w procesji przez Rynek na Plac Papieski, gdzie o godzinie 21:00 odśpiewano Apel Jasnogórski. Zgromadzeni wysłuchali wybranych fragmentów przemówień Jana Pawła II wypowiadanych ustami alumnów Seminarium Duchownego. W rozważanie nauki Ojca Świętego wprowadził ks. Jan Biedroń, rektor WSD. Przywołano m.in. fragmenty wygłoszone przez papieża na Placu Zwycięstwa w Warszawie oraz przemówienie do młodzieży na Westerplatte. Refleksję przeplatał śpiew pieśni. Na zakończenie bp Andrzej Dzięga zaapelował do zgromadzonych na Placu, aby przekazywali młodemu pokoleniu całe dziedzictwo nauczania Ojca Świętego. O 21:37 na Placu Papieskim rozległ się śpiew "Barki".
Ks. Dariusz Woźniczka (e-mail)